|
dzisiaj: 23, wczoraj: 43
ogółem: 1 036 466
statystyki szczegółowe
2011-06-01 - Tychy
TURNIEJ PIŁKARSKI z okazji TYSKICH DNI DZIECKA oraz 40-LECIA klubu GKS TYCHY - rocznik 1999 i młodsi
artykuł "Udane Tyskie Dni Dziecka z UKS GKS TYCHY" zamieszczony na portalu tychy.pl, który ukazał się 1 czerwca:
"Szesnaście drużyn, czyli niemal trzysta dzieci wzięło udział w turnieju piłki nożnej zorganizowanym przez UKS GKS Tychy z okazji Tyskich Dni Dziecka oraz 40-lecia istnienia GKS Tychy. W rozgrywkach, które dzisiaj (1 czerwca) odbyły się na sztucznym boisku przy tyskim Stadionie Miejskim, triumfowali piłkarze Promotora Zabrze. Najlepszy tyski zespół - UKS GKS Tychy I - był czwarty.
Tego w Tychach chyba jeszcze nie było - piętnaście najsilniejszych drużyn z całego Śląska oraz jedna ekipa z województwa opolskiego, co daje niemal trzysta młodych piłkarzy z rocznika 1999 i młodszych. Do tego cztery boiska i osiem godzin piłkarskich zmagań na najwyższym poziomie. - To było coś niesamowitego! Wszyscy włożyliśmy w organizację tego turnieju masę sił i zaangażowania, ale było warto - przekonuje Małgorzata Ziaja, prezes UKS GKS Tychy.
Fantastyczną ideę oraz wzorową organizację turnieju zgodnie podkreślali zaproszeni goście, wśród których byli m.in. przewodniczący Komisji Kultury, Sportu i Turystyki Rady Miasta Tychy Grzegorz Kołodziejczyk, przewodniczący Rady Sportu Grzegorz Michalski, prezes spółki Tyski Sport Henryk Drob, prezes GKS Tychy Henryk Śliwiński oraz dyrektor MOSiR Tychy Marcin Staniczek.
W pierwszej fazie turnieju szesnaście drużyn było podzielonych na dwie grupy po osiem ekip. Po siedmiu kolejkach rozgrywek pierwsze czwórki obu grup awansowały do grupy finałowej o miejsca 1-8., a pozostałe osiem drużyn walczyło o miejsca 9-16. (zachowując jednak wyniki spotkań i zdobycz punktową z drużynami ze swojej grupy - system znany z mistrzostw siatkarskich oraz piłki ręcznej). Tym samym przez cały dzień rozgrywek każda drużyna rozegrała po jedenaście meczów!
Najlepszy okazał się Promotor Zabrze, który po fazie finałowej miał na swoim koncie 16 punktów. Drugie miejsce zajął MOSiR Jastrzębie (14 punktów), a trzecie Ruch Chorzów (13 punktów). Czwarte miejsce przypadło UKS GKS Tychy I (11 punktów).
Dalsza kolejność: 5. GKS Katowice, 6. Zagłębie Sosnowiec, 7. Polonia Bytom, 8. MOSM Tychy, 9. Piast Gliwice, 10. AKS Wyzwolenie Chorzów, 11. Rozwój Katowice, 12. Oderka Opole, 13. UKS GKS Tychy II, 14. UKS Racibórz, 15. Podbeskidzie Bielsko-Biała, 16. Znicz Kłobuck.
Najlepszy strzelec turnieju: Dominik Steczyk (Ruch Chorzów - 9 goli), najlepszy bramkarz: Patryk Riabowski (MOSiR Jastrzębie), najlepszy zawodnik: Tymoteusz Wojdanowski (Promotor Zabrze). Przyznano również nagrodę dla najlepszego tyskiego zawodnika, którym został Jakub Kiwior (UKS GKS Tychy I). Najmłodszymi byli Oskar Krzyżak (Znicz Kłobuck) oraz Nataniel Wybraniec (UKS Racibórz).
- Mam nadzieję, że turniej GKS z okazji Tyskich Dni Dziecka już na stałe wpisze się do kalendarza sportowych wydarzeń w naszym mieście. Jeśli tylko będziemy mogli liczyć na dalsze wsparcie miasta Tychy oraz naszych sponsorów, którym dziękujemy za dotychczasową pomoc, to nie pozostanie nam nic innego, jak kontynuacja tego turnieju - dodaje Małgorzata Ziaja."
Poniżej przedstawiamy wyniki jakie uzyskał nasz zespół:
faza grupowa:
5:0 z UKS GKS Tychy II
3:1 z Zagłębiem Sosnowiec
5:0 ze Zniczem Kłobuck
2:0 z UKS Racibórz
0:2 z Ruchem Chorzów
0:2 z MOSM Tychy
1:2 z MOSiR Jastrzębie
Grupę wygrało Jastrzębie (18 pkt) przed Ruchem (18 pkt), Zagłębiem (13 pkt) oraz MOSM (13 pkt). Piast miał 12 pkt i zajął 5 miejsce, następnie był UKS (6 pkt), Racibórz (3 pkt), Znicz (0 pkt).
Niestety Piast nie awansował do grupy finałowej o miejsca 1-8, ale grał w grupie o miejsca 9-16, do której wszedł z 9 punktami (trzy zwycięstwa z zespołami z 6, 7 i 8 miejsca).
faza finałowa:
2:1 z Podbeskidziem B-B
3:0 z Oderką Opole
1:2 z Rozwojem Katowice
1:0 z AKS Wyzwolenie Chorzów
W tej sytuacji Piast i Wyzwolenie miały po 18 pkt, ale Piast został sklasyfikowany na 9 miejscu dzięki wygranej w bezpośrednim meczu. Następne lokaty: Rozwój (15 pkt), Oderka (8 pkt), UKS GKS II (7 pkt), Racibórz (7 pkt), Podbeskidzie (4 pkt), Znicz (2 pkt).
Najlepszym piłkarzem Piasta, zdaniem trenera był Seweryn Wesołowski.
/wyniki dzięki Panu Michałowi Rus - Tychy/
Po wynikach meczów widać, że nie było najgorzej, w meczach /a było ich sporo/ grali wszyscy powołani chłopcy.
Dyplom /kliknij na niego aby powiększyc/:
Galeria: http://piastgliwice2000.futbolowo.pl/galeria,2011-06-01-tyskie-dni-dziecka,106301
(autorem zdjęć jest Robert Maiwald)
2011-03-06 - Łaziska Górne
HALOWY TURNIEJ PIŁKARSKI - rocznik 2000
6 marca w Łaziskach na hali sportowej MOSiR odbył się turniej w którym uczestniczyło 10 zespołów podzielonych na 2 grupy.
Poniżej wyniki spotkań oraz tabele podsumowujące jak również wyniki meczów o kolejne miejsca.
Wyniki rozegranych spotkań:
1. gr A | MOSiR Polonia Łaziska G.-1 | Gwarek Ornontowice | 1 : 4 |
2. gr B | MOSiR Polonia Łaziska G.-2 | GKS Tychy | 6 : 0 |
3. gr A | Gwiazda Ruda Śląska | Piast Gliwice | 3 : 1 |
bramka: z karnego Borycka | |||
4. gr B | AKS Mikołów | Trampkarz Biskupice | 1 : 0 |
5. gr A | UKS Sprint Katowice | MOSiR Polonia Łaziska G.-1 | 5 : 0 |
6. gr B | GKS Katowice | MOSiR Polonia Łaziska G.-2 | 1 : 0 |
7. gr A | Gwarek Ornontowice | Gwiazda Ruda Śląska | 1 : 1 |
8. gr B | GKS Tychy | AKS Mikołów | 1 : 0 |
9. gr A | Piast Gliwice | UKS Sprint Katowice | 1 : 4 |
bramka: samobójczy | |||
10. gr B | Trampkarz Biskupice | GKS Katowice | 1 : 4 |
11. gr A | MOSiR Polonia Łaziska G.-1 | Gwiazda Ruda Śląska | 0 : 2 |
12. gr B | MOSiR Polonia Łaziska G.-2 | AKS Mikołów | 0 : 0 |
13. gr A | Gwarek Ornontowice | Piast Gliwice | 3 : 3 |
bramki: Maiwald, Łabojko x2 | |||
14. gr B | GKS Tychy | Trampkarz Biskupice | 0 : 1 |
15. gr A | UKS Sprint Katowice | Gwiazda Ruda Śląska | 2 : 0 |
16. gr B | GKS Katowice | AKS Mikołów | 0 : 1 |
17. gr A | MOSiR Polonia Łaziska G.-1 | Piast Gliwice | 0 : 6 |
bramki: Maiwald x3, Król x2, Cygan | |||
18. gr B | MOSiR Polonia Łaziska G.-2 | Trampkarz Biskupice | 0 : 0 |
19. gr A | Gwarek Ornontowice | UKS Sprint Katowice | 0 : 2 |
20. gr B | GKS Tychy | GKS Katowice | 0 : 2 |
Tabela GRUPA A:
DRUŻYNA | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Punkty | Bramki | Miejsce | |
MOSiR Polonia Łaziska G. -1 |
1: 4 | 0 : 2 | 0 : 6 | 0 : 5 | 0 | 1 : 17 | V | ||
Gwarek Ornontowice | 4 : 1 | 1 : 1 | 3 : 3 | 0 : 2 | 5 | 8 : 7 | III | ||
Gwiazda Ruda Śląska |
2 : 0 | 1 : 1 | 3 : 1 | 0 : 2 | 7 | 6 : 4 | II | ||
Piast Gliwice | 6 : 0 | 3 : 3 | 1 : 3 | 1 : 4 | 4 | 11 : 10 | IV | ||
UKS Sprint Katowice |
5 : 0 | 2 : 0 | 2 : 0 | 4 : 1 | 12 | 13 : 1 | I |
Tabela GRUPA B:
DRUŻYNA | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Punkty | Bramki | Miejsce | |
MOSiR Polonia Łaziska G. -2 |
6 : 0 | 0 : 0 | 0 : 0 | 0 : 1 | 5 | 6 : 1 | III | ||
GKS Tychy | 0 : 6 | 1 : 0 | 0 : 1 | 0 : 2 | 3 | 1 : 9 | V | ||
AKS Mikołów | 0 : 0 | 0 : 1 | 1 : 0 | 1 : 0 | 7 | 2 : 1 | II | ||
Trampkarz Biskupice |
0 : 0 | 1 : 0 | 0 : 1 | 1 : 4 | 4 | 2 : 5 | IV | ||
GKS Katowice | 1 : 0 | 2 : 0 | 0 : 1 | 4 : 1 | 9 | 7 : 2 | I |
Faza finałowa /kolejność miejsc/:
o miejsce IX
|
|||
MOSiR Polonia Łaziska G.-1 | GKS Tychy | 0 : 5 | |
o miejsce VII
|
|||
Piast Gliwice | Trampkarz Biskupice | 6 : 0 | |
bramki: Maiwald x3, Król, Cygan, Łabojko | |||
o miejsce V
|
|||
Gwarek Ornontowice | MOSiR Polonia Łaziska G.-2 | 2 : 0 | |
o miejsce III
|
|||
Gwiazda Ruda Śląska | AKS Mikołów | 1 : 2 | |
o miejsce I
|
|||
UKS Sprint Katowice | GKS Katowice | 2 : 1 |
Turniej b.dobrze zorganizowany, na widowni było dużo żywo dopingujących swoich pociech rodziców - zarówno mam jak i ojców. Szkoda tylko, że z naszej strony było raptem kilka osób /ojców/. Trzeba mieć nadzieję, że na następny turniej pojedziemy już w o wiele szerszym gronie aby wspomagać naszych chłopców gorącym dopingiem oraz słowami otuchy...
Co do gry naszych chłopców: standardowo pierwsze dwa mecze były kiepskie w ich wykonaniu. Rozkręcili się dopiero w w trzecim meczu z Gwarkiem - nota bene mecz ten został wybrany najlepszym meczem turnieju. W tym samym meczu była również chyba najładniejsza akcja turnieju w wykonaniu naszych chłopców - przysłowiową klepką "rozklepapali" drużynę Gwarka zdobywając gola... O następnych meczach świadczą już wyniki: dwa razy po 6:0...
Dyplom /kliknij na niego aby powiększyc/:
Galeria: http://piastgliwice2000.futbolowo.pl/galeria,2011-03-06-laziska-gorne-halowy-turniej-pilkarski-rocznik-2000,88319
/autorem zdjęć jest Wojciech Lewicki/
2011-03-06 - Kárvina /Czechy/
HALOWY TURNIEJ PIŁKARSKI - rocznik 2000 i młodsi
6 marca stycznia w czeskiej Kárvinie odbył się halowy turniej piłkarski na który pojechała druga drużyna naszego rocznika.
Zwycięzcą turnieju została drużyna Banika Ostrava.
Niestety dla naszych chłopców były to bardzo nieudane występy. Wystarczy powiedzieć, że strzelili tylko jedną bramkę, natomiast stracili ich aż 34.
Zdaniem obserwujących mecze rodziców na wyróżnienie zasłużył Kuba Romaniuk oraz na słowa pochwały Łukasz Bednarz - zawodnicy występujący zazwyczaj w pierwszej drużynie.
Wyniki rozegranych spotkań przez naszą drużynę:
1. | Kárvina | Piast Gliwice | 8 : 1 |
bramka: Lulewicz | |||
2. | ŁKS Naprzód Czyżowice | Piast Gliwice | 7 : 0 |
3. | FC Banik Ostrava | Piast Gliwice | 7 : 0 |
4. | FK Cadca | Piast Gliwice | 5 : 0 |
5. | Football Fridek Mistek | Piast Gliwice | 6 : 0 |
6. | FK Footbal Třinec | Piast Gliwice | 1 : 0 |
2011-01-29 - Kárvina /Czechy/
HALOWY TURNIEJ PIŁKARSKI - rocznik 2000 i młodsi
29 stycznia w czeskiej Kárvinie odbył się halowy turniej piłkarski na który było zaproszonych 6 zespołów: Baník Ostrava, LKS Naprzód Czyżowice, Dětmarovice, Fotbal Třinec, Piast Gliwice, MFK OKD Kárvina. Na turniej nie dojechała drużyna LKS Naprzód.
Niestety dla naszych chłopców nie były to udane występy: w pierwszym meczu pomimo wygranej zagrali kiepsko, w drugim było już źle, trzeci był w miarę dobry /ale dopiero od drugiej części meczu/ natomiast ostatni mecz to już była katastrofa...
Zdaniem obserwujących mecz rodziców na odrobinę pochwał zasłużyli jedynie Maciek Borycka i Kuba Sikora.
Poniżej wyniki spotkań oraz tabela podsumowująca.
Wyniki rozegranych spotkań:
1. | Baník | Kárvina | 5 : 3 |
2. | Naprzód | Piast Gliwice | X |
3. | Dětmarovice | Třinec | 1 : 7 |
4. | Kárvina | Třinec | 1 : 5 |
5. | Piast Gliwice | Dětmarovice | 5 : 2 |
bramki: Maiwald x2, Łabojko x2, Romaniuk | |||
6. | Baník | Naprzód | X |
7. | Třinec | Piast Gliwice | 8 : 1 |
bramka: Maiwald | |||
8. | Naprzód | Kárvina | X |
9. | Dětmarovice | Baník | 0 : 23 |
10. | Kárvina | Piast Gliwice | 5 : 4 |
bramki: Król x3, Maiwald | |||
11. | Baník | Třinec | 6 : 2 |
12. | Naprzód | Dětmarovice | X |
13. | Piast Gliwice | Baník | 1 : 22 |
bramka: Maiwald | |||
14. | Třinec | Naprzód | X |
15. | Dětmarovice | Kárvina | 2 : 10 |
Tabela:
DRUŻYNA | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Punkty | Bramki | Miejsce | |
Baník Ostrava | x | 23 : 0 | 6 : 2 | 22 : 1 | 5 : 3 | 12 | 55 : 6 | I | ||
LKS Naprzód | x | x | x | x | x | |||||
Dětmarovice | 0 : 23 | x | 1 : 7 | 2 : 5 | 2 : 10 | 0 | 5 : 45 | V | ||
Fotbal Třinec | 2 : 6 | x | 7 : 1 | 8 : 1 | 5 : 1 | 9 | 22 : 9 | II | ||
Piast Gliwice | 1 : 22 | x | 5 : 2 | 1 : 8 | 4 : 5 | 3 | 11 : 37 | IV | ||
MFK OKD Kárvina | 3 : 5 | x | 10 : 2 | 1 : 5 | 5 : 4 | 6 | 19 : 16 | III |
Dyplom /kliknij na niego aby powiększyc/:
Galeria: http://piastgliwice2000.futbolowo.pl/galeria,2011-01-29-karvina-czechy-halowy-turniej-pilkarski,84016/autorem zdjęć jest Wojciech Lewicki/
Skrzywionym okiem kibiców:
Jeśli nie ma treningów, to niestety nie ma też i wyników... na boisku trzeba chcieć grać i walczyć a nie przechodzić koło meczu, zastanawiając się co ja w nim robię... i jeszcze jedno - naszym niektórym chłopcom bardzo dobrze wychodzi wywyższanie się i mądrzenie, naśmiewanie i cwaniakowanie ale niestety tylko na trybunach - mecze zweryfikowały ich w 100% pod każdym względem, więc chyba jest nad czym się zastanowić...
2011-01-08 - Knurów
7 TURNIEJ NOWOROCZNY - rocznik 2000
8 stycznia na hali MOSiR w Knurowie odbył się turniej w którym uczestniczyło 8 zespołów: Concordia Knurów, Piast Gliwice, Gwiazda Ruda Śląska, APN Knurów, Ruch Radzionków, GKS Katowice, Ruch Chorzów, Oderka Opole. Poniżej wyniki spotkań oraz tabela podsumowująca.
Turniej b.dobrze zorganizowany, zapewniony był dla chłopców ciepły posiłek, każdy z uczestników otrzymał drobne gadżety od organizatorów. Na trybunach zjawiło się dość dużo widzów, którzy żywiołowo dopingowali swoje drużyny.
Nasi chłopcy po meczach rozgrywanych w różnych stylach uplasowali się na czwartym miejscu.
Na zakończenie turnieju zostały rozdane nagrody m.in. przez trenerów pierwszej drużyny Piasta Gliwice: Marcina Brosza oraz Dariusza Dudka.
Wyniki rozegranych spotkań:
1 kolejka | |||
1. | Concordia Knurów | Piast Gliwice | 1 : 2 / 0:3 |
bramki: Cygan (sam.) - Król, Maiwald mecz w miarę dobry - walkower za udział w meczu nieuprawnionego zawodnika |
|||
2. | Gwiazda Ruda Śląska | APN Knurów | 2 : 0 |
3. | Ruch Radzionków | GKS Katowice | 0 : 3 |
4. | Ruch Chorzów | Oderka Opole | 5 : 0 |
2 kolejka | |||
5. | Concordia Knurów | Gwiazda Ruda Śląska | 0 : 4 |
6. | APN Knurów | Ruch Radzionków | 4 : 1 |
7. | GKS Katowice | Ruch Chorzów | 0 : 1 |
8. | Piast Gliwice | Oderka Opole | 2 : 1 |
bramki: Król, Borycka (karny) mecz w miarę dobry |
|||
3 kolejka | |||
9. | Concordia Knurów | APN Knurów | 1 : 5 |
10. | Gwiazda Ruda Śląska | Ruch Chorzów | 0 : 2 |
11. | Piast Gliwice | Ruch Radzionków | 4 : 0 |
bramki: Kamiński x2, Maiwald, sam. dobry mecz tak naprawdę zaczął się dopiero w drugiej części |
|||
12. | GKS Katowice | Oderka Opole | 4 : 0 |
4 kolejka | |||
13. | Concordia Knurów | Ruch Radzionków | 2 : 1 |
14. | Piast Gliwice | Ruch Chorzów | 0 : 1 |
rewelacyjny mecz w wykonaniu naszej drużyny, szkoda że nie dopisało szczęście przy rzucie wolnym... | |||
15. | APN Knurów | GKS Katowice | 0 : 1 |
16. | Gwiazda Ruda Śląska | Oderka Opole | 0 : 0 |
5 kolejka | |||
17. | Concordia Knurów | GKS Katowice | 0 : 3 |
18. | Piast Gliwice | Gwiazda Ruda Śląska | 0 : 3 |
mecz przechodzony... | |||
19. | Ruch Radzionków | Oderka Opole | 0 : 1 |
20. | APN Knurów | Ruch Chorzów | 0 : 4 |
6 kolejka | |||
21. | Gwiazda Ruda Śląska | Ruch Radzionków | 0 : 3 |
22. | Piast Gliwice | GKS Katowice | 1 : 4 |
bramka: Borycka koszmarny mecz - jw. ... |
|||
23. | Concordia Knurów | Ruch Chorzów | 0 : 5 |
24. | APN Knurów | Oderka Opole | 1 : 0 |
7 kolejka | |||
25. | Gwiazda Ruda Śląska | GKS Katowice | 1 : 2 |
26. | Ruch Radzionków | Ruch Chorzów | 0 : 6 |
27. | Concordia Knurów | Oderka Opole | 1 : 0 |
28. | Piast Gliwice | APN Knurów | 2 : 1 |
bramki: Maiwald, Król na zakonczenie turnieju rozegrany drugi bardzo dobry mecz |
Tabela:
DRUZYNA | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Punkty | Bramki | Miejsce | |
Concordia Knurów |
0: 3 | 0 : 4 | 1 : 5 | 2 : 1 | 0 : 3 | 0 : 5 | 1 : 0 | 6 | 4 : 21 | VI | ||
Piast Gliwice |
3 : 0 | 0 : 3 | 2 : 1 | 4 : 0 | 1 : 4 | 0 : 1 | 2 : 1 | 12 | 12 : 10 | IV | ||
Gwiazda Ruda Śląska |
4 : 0 | 3 : 0 | 2 : 0 | 4: 0 | 1: 2 | 0 : 2 | 0 : 0 | 13 | 14 : 4 | III | ||
APN Knurów |
5 : 1 | 1 : 2 | 0 : 2 | 4 : 1 | 0 : 1 | 0 : 4 | 1 : 0 | 9 | 11 : 11 | V | ||
Ruch Radzionków |
1 : 2 | 0 : 4 | 0 : 4 | 1 : 4 | 0 : 3 | 0 : 6 | 0 : 1 | 0 | 2 : 24 | VIII | ||
GKS Katowice |
3 : 0 | 4 : 1 | 2 : 1 | 1 : 0 | 3 : 0 | 0 : 1 | 4: 0 | 18 | 17 : 3 | II | ||
Ruch Chorzów |
5 : 0 | 1 : 0 | 2 : 0 | 4 : 0 | 6 : 0 | 1 : 0 | 5 : 0 | 21 | 24 : 0 | I | ||
Oderka Opole |
0 : 1 | 1 : 2 | 0 : 0 | 0 : 1 | 1 : 0 | 0 : 4 | 0 : 5 | 4 | 2 : 13 | VII |
Dyplom za zajęcie IV miejsca /kliknij aby powiększyć/:
Relacja z turnieju oraz zdjęcia drużyn - codziennik.pl: http://www.codziennik.pl/index.php/2011/01/09/fantastyczny-wystep-ruchu/
Galeria: http://piastgliwice2000.futbolowo.pl/piastgliwice2000/galeria,2011-01-08-knurow-turniej-noworoczny,81243
/autorem zdjęć jest Wojciech Lewicki/
2010-12-11 - Pyskowice
HALOWY TURNIEJ PIŁKARSKI - rocznik 2000 i młodsi
11 grudnia w Pyskowicach na hali sportowej MOSiR odbył się turniej w której uczestniczyło 6 zespołów: FAP Czarni Pyskowice, Piast Gliwice, ŁTS Łabędy, Promotor Mikulczyce, Stowarzyszenie Sośnicowice, Promotor Rokitnica. Poniżej wyniki spotkań oraz tabela podsumowująca.
Wyniki rozegranych spotkań:
1. | ŁTS Łabędy | Promotor Mikulczyce | 1 : 1 |
2. | Piast Gliwice | Czarni Pyskowice | 1 : 1 |
bramka: Król | |||
3. | Sośnicowice | Promotor Rokitnica | 1 : 1 |
4. | ŁTS Łabędy | Piast Gliwice | 0 : 1 |
bramka: Maiwald | |||
5. | Sośnicowice | Promotor Mikulczyce | 0 : 1 |
6. | Czarni Pyskowice | Promotor Rokitnica | 0 : 0 |
7. | ŁTS Łabędy | Sośnicowice | 0 : 0 |
8. | Piast Gliwice | Promotor Rokitnica | 0 : 1 |
9. | Promotor Mikulczyce | Czarni Pyskowice | 0 : 3 |
10. | ŁTS Łabędy | Promotor Rokitnica | 1 : 2 |
11. | Czarni Pyskowice | Sośnicowice | 1 : 0 |
12. | Piast Gliwice | Promotor Mikulczyce | 0 : 2 |
13. | ŁTS Łabędy | Czarni Pyskowice | 1 : 5 |
14. | Piast Gliwice | Sośnicowice | 4 : 0 |
bramki: Maiwald, Cygan, Kamiński x2 | |||
15. | Promotor Mikulczyce | Promotor Rokitnica | 0 : 4 |
Tabela:
DRUZYNA | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Punkty | Bramki | Miejsce | |
ŁTS Łabędy | 1: 1 | 0 : 1 | 1 : 5 | 0 : 0 | 1 : 2 | 2 | 3 : 9 | VI | ||
Promotor Mikulczyce | 1 : 1 | 2 : 0 | 0 : 3 | 1 : 0 | 0 : 4 | 7 | 4 : 8 | III | ||
Piast Gliwice |
1 : 0 | 0 : 2 | 1 : 1 | 4 : 0 | 0 : 1 | 7 | 6 : 4 | IV | ||
FAP Czarni Pyskowice |
5 : 1 | 3 : 0 | 1 : 1 | 1 : 0 | 0 : 0 | 11 | 10 : 2 | I | ||
Stowarzyszenie Sośnicowice |
0 : 0 | 0 : 1 | 0 : 4 | 0 : 1 | 1 : 1 | 2 | 1 : 7 | V | ||
Promotor Rokitnica |
2 : 1 | 4 : 0 | 1 : 0 | 0 : 0 | 1 : 1 | 11 | 8 : 2 | II |
Kilka słów...
Jeśli chodzi o mecze:
pierwszy - dość dobry w wykonaniu, nie przyznanie dla naszej drużyny przez sędziego ewidentnego karnego, po tym jak obrońca gospodarzy zatrzymał ręką piłkę zmierzającą do ich bramki
drugi - bez historii
trzeci - chłopcy wyglądali jakby pierwszy raz wyszli na boisku, mecz im totalnie nie wyszedł
czwarty - mecz z historią: ubzdurany przez sędziego /tylko on "widział" tam faul/ karny pod koniec meczu, a za chwilę żeby było mało dostali drugą bramkę
piąty - chłopcy pokazali, że umieją grać w piłkę - godnie podnieśli się po wcześniejszej porażce...
Jeśli chodzi o organizację:
dobrze zorganizowany, wszyscy grający chłopcy ze wszystkich drużyn otrzymali poczęstunki oraz napoje, były puchary, medale...; jedyną uwagą może być, że w polu mogło swobodnie grać po pięciu zawodników zamiast czterech.
Na deser - SĘDZIOWANIE:
najłagodniejsze określenie wyczynów sędziego to słowo koszmar i chyba problem ze wzrokiem: wielokrotnie nie widział autów, rzutów rożnych, fauli, wg oceny kibiców faworyzował grę gospodarzy a swoimi błędami po równo obdzielał pozostałe drużyny, mamy nadzieję że ten Pan w następnych turniejach nie będzie już sędziował.
oraz drugi deser: w drużynie gospodarzy /co oficjalnie zostało powiedziane podczas zakończenia turnieju/ występowało dwóch zawodników z rocznika 99...
Dyplom za zajęcie IV miejsca /kliknij aby powiększyć/:
Galeria: http://piastgliwice2000.futbolowo.pl/piastgliwice2000/index.php?p=15&kat=39
/autorem zdjec jest Wojciech Lewicki/
2010-11-06 - Brzeg
IV PIŁKARSKI TURNIEJ MŁODYCH TALENTÓW - ROCZNIK 2000 /U-10/
6 listopada w Brzegu odbył się IV Piłkarski Turniej Młodych Talentów pod patronatem LKJ-Bud. Rozgrywki były prowadzone w dwóch grupach wiekowych - do 10 i do 12 lat.
W grupie U-10 zagrali:
Widzew Łódź, Piast Gliwice, Polonia Bytom, LFC Hertha Berlin, Śląsk Wrocław, Zagłębie Lubin, GKS Bełchatów, Korona Kielce, Pogoń Oleśnica, BTP Stal Brzeg
Nasi chłopcy zostali wylosowani do Grupy A wraz ze Stalą Brzeg i Zagłębiem Lubin.
Wyniki naszych meczów oraz finałowych:
Grupa A
|
|||
Stal Brzeg | Piast Gliwice | 0 : 3 | |
bramki: Czuban x3 | |||
Piast Gliwice | Zagłębie Lubin | 0 : 9 | |
mecz ćwierćfinałowy
|
|||
Piast Gliwice | GKS Bełchatów | 0 : 1 | |
o miejsce V ÷ VIII
|
|||
Polonia Bytom | Piast Gliwice | 1 : 1 | |
bramka: Borycka w karnych 1 : 2 /bramki: Sikora, Czuban/ |
|||
o miejsce V
|
|||
Piast Gliwice | Widzew Łódź | 0 : 1 | |
o miejsce III
|
|||
LFC Berlin | Zagłębie Lubin | 3 : 0 | |
o miejsce I
|
|||
GKS Bełchatów | Stal Brzeg | 1 : 0 |
Oficjalny plakat /kliknij na niego aby powiększyć/:
Galeria: http://piastgliwice2000.futbolowo.pl/piastgliwice2000/index.php?p=galeria&kat=37
/autorem zdjęć jest Małgorzata Łabojko/
2010-10-10 - Chorzów
TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ TRAMPKARZY MŁODSZYCH - ROCZNIK 2000
W turnieju udział wzięły następujące zespoły:
GRUPA A: | GRUPA B: |
GKS Tychy | UKS Ruch Chorzów |
Promotor Zabrze | Śląsk Świętochłowice |
GKS Katowice | UKS Trampkarz 22 Biskupice |
Polonia Bytom | Ajax Częstochowa |
Górnik Libiąż | Piast Gliwice |
Korona Kielce | ROW Rybnik |
Wyniki rozegranych spotkan w grupie A:
1. | GKS Tychy | Promotor Zabrze | 0 : 1 |
2. | GKS Katowice | Górnik Libiąż | 2 : 0 |
3. | Polonia Bytom | Korona Kielce | 2 : 0 |
4. | GKS Tychy | GKS Katowice | 0 : 4 |
5. | Promotor Zabrze | Górnik Libiąż | 2 : 2 |
6. | Polonia Bytom | GKS Tychy | 2 : 0 |
7. | Korona Kielce | Promotor Zabrze | 2 : 0 |
8. | GKS Katowice | Polonia Bytom | 1 : 1 |
9. | Górnik Libiąż | Korona Kielce | 2 : 2 |
10. | Promotor Zabrze | GKS Katowice | 0 : 2 |
11. | GKS Tychy | Górnik Libiąż | 0 : 4 |
12. | Polonia Bytom | Promotor Zabrze | 3 : 1 |
13. | GKS Tychy | Korona Kielce | 0 : 2 |
14. | Górnik Libiąż | Polonia Bytom | 0 : 0 |
15. | GKS Katowice | Korona Kielce | 0 : 1 |
Tabela Grupy A:
DRUŻYNA |
GKS Tychy |
Promotor Zabrze | GKS Katowice | Górnik Libiąż | Polonia Bytom | Korona Kielce | Punkty | Bramki | Miejsce | |
GKS Tychy |
0: 1 | 0 : 4 | 0 : 4 | 0 : 2 | 0 : 2 | 0 | 0 : 13 | VI | ||
Promotor Zabrze | 1 : 0 | 0 : 2 | 2 : 2 | 1 : 3 | 0 : 2 | 4 | 4 : 9 | V | ||
GKS Katowice | 4 : 0 | 2 : 0 | 2 : 0 | 1 : 1 | 0 : 1 | 10 | 9 : 2 | III | ||
Górnik Libiąż |
4 : 0 | 2 : 2 | 0 : 2 | 0 : 0 | 2 : 2 | 6 | 8 : 6 | IV | ||
Polonia Bytom | 2 : 0 | 3 : 1 | 1 : 1 | 0 : 0 | 2 : 0 | 11 | 8 : 2 | I | ||
Korona Kielce | 2 : 0 | 2 : 0 | 1 : 0 | 2 : 2 | 0 : 2 | 10 | 7 : 4 | II |
Wyniki rozegranych spotkan w grupie B:
1. | UKS Ruch | Śląsk Świętochłowice | 2 : 0 |
2. | Trampkarz Biskupice | Ajax Częstochowa | 0 : 0 |
3. | Piast Gliwice | ROW Rybnik | 2 : 1 |
Bramki: Łabojko, Czuban | |||
4. | UKS Ruch | Trampkarz Biskupice | 2 : 0 |
5. | Śląsk Świętochłowice | Ajax Częstochowa | 1 : 2 |
6. | Piast Gliwice | UKS Ruch | 0 : 6 |
7. | ROW Rybnik | Śląsk Świętochłowice | 0 : 0 |
8. | Trampkarz Biskupice | Piast Gliwice | 0 : 2 |
Bramki: Maiwald x2 | |||
9. | Ajax Częstochowa | ROW Rybnik | 1 : 0 |
10. | Śląsk Świętochłowice | Trampkarz Biskupice | 1 : 1 |
11. | UKS Ruch | Ajax Częstochowa | 2 : 0 |
12. | Piast Gliwice | Śląsk Świętochłowice | 1 : 3 |
Bramka: Czuban | |||
13. | UKS Ruch | ROW Rybnik | 0 : 1 |
14. | Ajax Częstochowa | Piast Gliwice | 3 : 0 |
15. | Trampkarz Biskupice | ROW Rybnik | 0 : 2 |
Tabela Grupy A:
DRUŻYNA |
UKS Ruch Chorzów |
Śląsk Świętochł. |
Trampkarz Biskupice |
Ajax Częst-wa |
Piast Gliwice |
ROW Rybnik |
Punkty | Bramki | Miejsce | |
UKS Ruch Chorzów |
2: 0 | 2 : 0 | 2 : 0 | 6 : 0 | 0 : 1 | 12 | 12 : 1 | I | ||
Śląsk Świętochł. |
0 : 2 | 1 : 1 | 1 : 2 | 3 : 1 | 0 : 0 | 4 | 5 : 6 | V | ||
Trampkarz Biskupice |
0 : 2 | 1 : 1 | 0 : 0 | 0 : 2 | 0 : 2 | 2 | 1 : 7 | VI | ||
Ajax Częstochowa |
0 : 2 | 2 : 1 | 0 : 0 | 3 : 0 | 1 : 0 | 10 | 6 : 3 | II | ||
Piast Gliwice |
0 : 6 | 1 : 3 | 2 : 0 | 0 : 3 | 2 : 1 | 6 | 5 : 13 | IV | ||
ROW Rybnik |
1 : 0 | 0 : 0 | 2 : 0 | 0 : 1 | 1 : 2 | 7 | 4 : 3 | III |
Faza zasadnicza i finałowa:
o miejsce XI
|
|||
GKS Tychy | Tramkarz Biskupice | 0 : 1 | |
o miejsce IX
|
|||
Promotor Zabrze | Śląsk Świętochłowice | 2 : 1 | |
mecze półfinałowe
|
|||
Polonia Bytom | Ajax Częstochowa | 3 : 0 | |
UKS Ruch | Korona Kielce | 2 : 1 | |
o miejsce VII
|
|||
Górnik Libiąż | Piast Gliwice | 1 : 1 | |
bramka: Łabojko w karnych 2 : 3 /bramki: Sikora, Borycka, Czuban/ |
|||
o miejsce V
|
|||
GKS Katowice | ROW Rybnik | 3 : 1 | |
o miejsce III
|
|||
Korona Kielce | Ajax Częstochowa | 2 : 0 | |
o miejsce I
|
|||
Polonia Bytom | UKS Ruch | 0 : 1 |
Podsumowując króciutko występ naszej drużyny: nie było źle, ale całkiem dobrze też nie...
Został pewien niedosyt...
A jeśli chodzi o stronę organizacyjną turnieju - był dobrze zorganizowany.
Dyplom /kliknij na niego aby powiększyć/:
Galeria: http://piastgliwice2000.futbolowo.pl/piastgliwice2000/index.php?p=15&kat=35
/autorem zdjęć jest Bartosz Łabojko/
PAMIĘTAJ O TERMINOWYM
OPŁACANIU SKŁADEK !!!
Wszystkie podstawowe informacje
o naszym roczniku znajdują się
w zakładce "O NAS"
Wszelkie uwagi, zdjęcia, informacje -
prosimy kierować na poniższy
adres mailowy:
piastgliwice2000@onet.eu